Székács KE – Szoros meccs Békés ellen

Izgalmas végjáték után szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a Székács KE

Bár a vendégcsapat szerezte az első gólt a hazaiak Csanádi Valter, Gyimesi Ádám és Felföldi Gábor 1-1 góljával átvették a vezetést.  A 10. percben Vikor Ferenc büntetőt fogott, majd Bernáth Bence góljával 4-1 a 12. percben. A következő 10 percben viszont nem született hazai gól, míg a vendégek 5 alkalommal is bevették a miklósi kaput, vissza is szerezték a vezetést: 22. perc 4-6. A félidő hátralevő részében egy darabig felváltva estek a gólok, majd utolsó percekben a Békés tudta növelni az előnyét. Félidőben 8-11.

A második játékrészt is a Székács kezdte jobban, Csanádi, Nyári Bálint kétszer is és Katona Alex is bevette Békés kapuját. 12-13 a 35. percben. Azonban ismét jött egy 04-es széria, 5 gólra nőtt Szloskáék hátránya a 40. percre (12-17).  A hátralevő 20 percben apránként dolgozta le a hátrányt a házigazda. A 42. percben 14-17, a 45.-ben 16-18, az 54.-ben 18-20. A 28. percben 20-22-nél kockáztatott Szloska mester, lehozta Vikort ezzel teremtett mezőnyfölényt a pontszerzés érdekében. Sajnos a merész terv nem vált be, de dicséretes, hogy volt bátorság meghúzni ezt a lépést. A végeredmény: Törökszentmiklósi Székács KE – Békés-Drén KC 20-23.