Székács KE – Nagy bravúr a PLER ellen

Az őszi idény 10. (egyben utolsó előtt) fordulójában a PLER – Budapest csapata látogatott a Székácshoz. Motiváltan és nagy akarással kezdte a meccset a haza csapat az egyik éllovas ellen. Bár Csanádi Valter góljával a Székács vezetett, de hamar átvette a vezetést a fővásosi együttes. A 10. percben 2-5.  A hazaiak azonban nem ijedtek meg, továbbra is küzdöttek a gólokért, és bár a PLER diktálta a tempót a Szloska csapat sem maradt le, az 1-2 gólos hátrányt tartani tudták. A 15. percben 4-6, a 21. percben 7-9. A vendégcsapat első büntetője a 22. percben maradt ki, a hazaiak azonban Kádár révén betaláltak 8-9 ekkor. Az első félidő hajrájának végén is 1 gól volt a két csapat közötti különbség. A játékrész végén 10-11.
A második félidő eleje a vendégcsapaté: 3 gólt szerezve az addigi legnagyobb előnyüket alakították ki, a 34. percben 10-14-re vezettek és nem elégedtek meg ennyivel, 5 perccel később már 12-18 a PLER javára. Elúszni  látszott a meccs, de 5 perc alatt visszajött a Székács. Zsinórban 5 alkalommal vették be a vendégek kapuját 1 gólra megközelítva őket. 17-18 a második félidő derekán. Rédai gólja (17-19) után Vikor Ferenc kivédte a büntetőt, majd Nyári Bálint 18-19-re módosította az állást. 9 perccel a vége előtt Vikor ismét hárította a vendégcsapat hetesét, Felföldi pedig egyenlített 19-19! A hajrá páratlan izgalmakat hozottm, mindkét oldalon 2-2 gól született, Szabaddobás a hazai csapatnak: Gál indította útjára a labdát, Nyári Bálint Felföldihez passzolt, aki 3 másodperccel a vége előtt megszerezte a Székács vezetést! A vendégcsapat időkérése után már nem jutott kapuralövésig, így a Székács KE szenzációs győzelmet aratott. Törökszentmiklósi Székács KE –  PLER-Budapest 22-21.nagytábla nagy székács Pler 10. forduló 2018.12