Székács pontszerzés a KTE ellen is

A középmezőny éléhez tartozó KTE-automatika.hu érkezett a Székács KE otthonába az NBI/B-s kézilabdabajnokság 22. fordulójában.

Kicsit nehezebben lendültek bele a hazaiak 0-2-re és 1-3-ra is vezettek a vendégek, de a 10 percre Szöllősi Balázs, Holló Alex és Takács Péter góljaival átvette a vezetést a Székács 4-3. A félidő derekára ismét a KTE vezetett, de 1 gólnál nem volt nagyobb az előnyük, köszönhető Takács eredményességének a 15. percben 6-7, majd Takács, Holló és Nagy István is bette a vendégek kapuját, 9-7 a 17. percben. A játékrész végén 11-9-re és 12-10-re is Szloskáék vezettek, de a hajrában 3 gólt szerzett a Kecskemét amivel 12-13 oda. Az első 30 perc 2 Nagy István góllal és 14-13-as hazai vezetéssel zárult.

szöllősu

A második félidő kevesebb gólt hozott, mint az első, ám Takács továbbra is vállalta a gólszerző szerepét, 17-14-nél már 3 gól volt a Székács előnye, de 3 kecskeméti találattal a 42. percben ismét egál 17-17. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó 5 perc kezdetén is döntetlen (21-21) volt az állás. Nagy izgalmakat hozott a véghajrá, 21-22 után emberelőnybe került a Székács, de nem jutottak gólhelyzetig. A KTE labdajáratásába Csanádi Valter kapott bele, így ismét hazai támadás következett, Takács pedig egyenlített 22-22. A vendégek támadását belemenés miatt lefújták a játékvezetők, a vezetésért támadhattak tehát a székácsosok. Takács ellen is belemenést fújtak a sporik, a miklósi játékos a földön maradt, a Kecskemét pedig újra megszerzi a vezetést 22-23. A hazai támadás végén Takács lövésének a sánc állta útját, a következő próbálkozásnál pedig szabálytalanságot láttak a játékvezetők így 1 perccel a vége előtt a vendégcsapat támadhatott. Ocsovai Zsolt időt kért 14 másodperccel a vége előtt (éppen ziccerben volt játékosa), de a folytatásban Füstös lövését lesáncolta Takács. Szloska Krisztián is időt kért 7 másodperccel a mérkőzés lefújása előtt. Csanádi Valter jelzőmezben indította a támadást a hazai hatosról, Takács kapta tőle, majd Nagy István és Holló Alex volt a labda útja, a jobbszélső pedig élt a lehetőséggel, bevette a Kecskemét kapuját ezzel pontot szerzett csapatának. A végeredmény Székács KE – KTE-automatika.hu 23-23