TOVÁBB FEJLESZTI DIGITÁLIS ESZKÖZPARKJÁT A BETHLEN

TOVÁBB FEJLESZTI DIGITÁLIS ESZKÖZPARKJÁT A BETHLEN
A Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda a magas színvonalú szakmai munka eredményessége érdekében nagy hangsúlyt fektet digitális eszközparkjának folyamatos bővítésére.

A Bethlenben a tárgyi, infrastrukturális feltételek a 21. sz. elvárásainak megfelelőek. A tanulók szép, kiemelkedően rendezett környezetben tanulnak. Az eredményes munkához teljes internet lefedettség, 20 tanterem interaktív táblákkal, projektorokkal áll a tanulók rendelkezésére.  Az iskola 5 új érintőképernyős táblát vásárolt.

A digitális táblás órák egyik legelterjedtebb módszere és célja az élményszerűség, ami megkönnyíti a befogadás folyamatát, s egyben elmélyíti játékos gyakorlatokkal a szerzett tudást. A digitális tábla segítségével számtalan élmény átadható, ráadásul nagyon jó minőségben. A táblák szoftverei lehetőséget adnak különböző feladatok elkészítésére, ami segíti a konstruktív gondolkodás fejlesztését. Kiválóan alkalmas folyamatok, logikai összefüggések elemzésére. Lehetőségünk nyílik a tananyag frontális és egyéni feldolgozására egyaránt.

 
A digitális tábla mind a feladatok – akár versenyszerű – kitöltése, gyakorló feladatok, játékos rejtvények megoldása, mind a gyakorlati tudás megszerzésének kiváló eszköze lehet. Ha pedig mindez interaktív módon történik, akkor az azonnali visszacsatolás révén a tanulás máris élményszerűvé válik. A táblák kiválóan alkalmasak folyamatok többszöri megismétlésére, a bevésés gyorsítására.
 

Az oktatási robotika az utóbbi időben nemcsak rohamosan fejlődik, de a népszerűsége is egyre inkább növekedik már az általános iskolások körében is. A robotot előbb meg kell tervezni, fel kell építeni és csak ez után indulhat a programozás. A kezdők számára a programozás elsajátítását megkönnyíti a robotika bevezetése. A robotprogramozás a tanulást játékossá és élvezetessé varázsolja és így az iskola egy nagy játszótérré válik.  Ezek a robotok alkalmasak az algoritmikus gondolkodás fejlesztésére és a programozás alapjainak elsajátítására már az középiskolára való felkészülés idejében. A programozható játékszerek és robotok lehetővé teszik a kritikus és kreatív gondolkodás fejlesztését, a különböző összetettségű problémák megoldásának megtervezését, a megoldás rendszeres tesztelését számítógép használata nélkül.

Szoljon hozzá!
Hirdetés

Ez is érdekelhet