Székács KE – II. forduló után búcsú a Magyar Kupától

A kézilabda Magyar Kupa második fordulójában az a Balmazújváros érkezett a Székács Sportcsarnokba, akik a bajnokság 4. fordulójában már legyőzték a Szloska csapatot. Ezúttal is vendégcsapat bizonyult jobbnak gyors indításokkal hamar előnyre tettek szert, a 12. percben 3-8-ra vezettek is. Az Újváros kapusai ezúttal is jó napot fogtak ki, de ha a számtalan kapufáról kipattanó lövés csak egy része befelé pattan, sikerülhetett volna közelebb kerülni a vendégekhez. A 20. percben 7-12 a 28. percben 10-16 az eredmény. A félidőben 6 gólos volt a két csapat közötti különbség (12-18). A második játékrész több gólt hozott mindlét oldalon, de a Székács nem tudott közelebb kerülni…sőt. A 41. percben 19-28 állt az eredményjelzőn, 7 perccel később pedig már 22-33. A továbbjutás elúszott, de Szloska mester védekezésben és támadásban is próbálgathatott több variációt, gondolva a hétvégi bajnokira. 3 perccel a vége előtt 28-39, a vége pedig 10 közte. Székács KE – Balmazújvárosi KK 30-40. A miklósi csapat elbúcsúzott a kupától.