Székács KE – Ritka értékes győzelem Nyíregyházán

A Balmazújváros elleni fiaskó csorbáját Nyíregyházán igyekezett kiköszörülni a Székács KE

A mérkőzés elején 3:3- ig együtt haladtak a csapatok, de utána négy székácsos hiba miatt elhúztak a yyírségiek. Ez a különbség állandósult a félidő végére is, így három gólos (15:12)hátránnyal mehettek a Székácsos fiúk pihenni. A második játékrész sem úgy indult ahogy Szloska mester tervezte: tíz perc alatt 20:13 volt az eredmény a hazai csapat javára. Ám ekkor kettős emberhátrányban is sikerült a védekezést összeszedni, köszönhetően az addig is remekül védő Vikor kapusnak is. Ahogy teltek a percek lerohanásokkal egyre közelebb zárkóztak a hazaiakhoz, majd öt perccel a vége előtt át is tudták venni a vezetést. Az utolsó fél percben passzív játéknál sikerült az időkérés után még egy találatot szerezni, így nagyon fontos két pontot szereztek a Székácsos fiúk. Nyíregyházi SN KFT – Töröszentiklósi Székács KE 23 – 25. Értékes győzelmet szereztek a bajnokság 5. fordulójában.