• Kategória: Sporthírek
  • Közzétéve: 2018. máj. 01. kedd, 07:28
  • Írta: Hudu Csaba

A megyei I. sztályú labdarúgóbajnokság 25. fordulójában Rákóczifalva csapatát fogadta a Törökszentmiklósi FCtfc rákóczi

Az edzőváltás után először vezethette régi-új csapatát bajnoki mérkőzésen Gergely Mátyás. Több játékos is hiányzott eltiltás, illetve sérülés miatt. Meddő fölényben volt a TFC a mérkőzés első harmadában, a támadásszervezés apróbb hibái, illetve les miatt, igazán nagy gólhelyzet sem alakult ki.

A 40. percben emberelőnybe került a hazai csapat. A gólhelyzetben lévő Szedlákot rántotta le a büntetőterületen Szeberényi, a játékvezető pedig piros lappal büntette. A 11-eshez Gusztafik Péter állt, félmagas lövését hárította a Rákóczifalva kapusa.

Az emberelőnyben játszó Törökszentmiklós a második félidőben egyre nagyobb fölénybe került, helyzetek sokaságát dolgozták ki, de ezek rendre kimaradtak. A 82. percben Rab János balról végezhetett el szabadrúgást, a csereként pályára lépő Ferge István a kapu elé érkezve a hálóba fejelte a labát 1-0.

A 89. percben egy baloldali beadás után a vendégek védője kézzel ütött a labdába a 16-oson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A letett labda mögött ezúttal Szedlák várta a bíró sípszavát. A spori jelzett, Szedlák pedig parádés panenkás 11-essel megszerezte a Törökszentmiklósi FC második gólját és ezzel a győzelmet is. Törökszentiklósi FC - Rákóczifalva SE 2-0